איך לעבור מאייפון לאנדרואיד מבלי לאבד מידע

אנשים רבים אשר היו עד לא מזמן משתמשים הדוקים של מערכתiOS, מחליטים ביום בהיר אחד להחליף את העולם אותו הם הכירו ולעבור למערכת חדשה לחלוטין. המעבר בין iOSל-Androidהוא לא פשוט, וכולל בתוכו לא מעט שינויים מהותיים שצריך להתרגל אליהם. מיותר לציין כי ההתרגלות לוקחת זמן רב, ובדיוק כמו כל דבר חדש היא דורשת מכם לא מעט אורח רוח. החשש המרכזי של כל משתמש אשר עובר מ-iOSל-Androidזה לאבד את המידע שנמצא בפלאפון הישן, אך כיום בזכות התקדמות הטכנולוגיה תוכלו להעביר כמעט את כל המידע בשלמותו – אפילו אם עברתם בין iOSל-Android.

ראשית נסביר מדוע משתמשים רבים מחליטים לנטוש את האייפונים לטובת המכשירים החדשים התומכים במערכת אנדרואיד. הסיבה המרכזית היא כמובן העלויות והאפשרויות הרבות שלא קיימות במכשירי iOS. כיום תוכלו למצוא מכשירי אנדרואיד במחירים שווים לכל כיס, ויש כאלה שאינכם יכולים להרשות לעצמם לרכוש בכל פעם מכשיר אייפון חדש. מהסיבה הזאת עם נאלצים ללכת אל המכשירים הזולים יותר תוצרת אנדרואיד, ושם כמובן שהאופציות הן הרבה יותר מגוונות. בנוסף מכשירי אנדרואיד נותנים למשתמשים בהם הרבה יותר חופש מאשר קיים במערכת iOSשהיא מערכת סגורה עם חופש פעולה מצומצם למדיי. עכשיו הגיע הזמן להבין בדיוק כיצד תוכלו להעביר את הנתונים במכשיר iOSלמכשיר אנדרואיד ללא כל בעיה.

איך להעביר אנשי הקשר מאייפון לאנדרואיד?

נתחיל אולי מהדבר החשוב ביותר, אך מעבירים את אנשי הקשר ממכשיר האייפון שלכם אל מכשיר האנדרואיד החדש. זהו אולי החשש הגדול ביותר של כל מי שעובר למכשיר חדש, ולכן חשוב מאוד לדעת כיצד תעשו זאת בצורה נכונה ואפקטיבית מבלי לאבד אפילו לא אדם אחד מבין האנשים שנמצאים באנשי הקשר שלכם. ראשית נספר לכם כי אם אתם משתמשים באייפון, מרבית הסיכויים שאנשי הקשר שלכם מגובשים על גבי ה-iCloudשלכם. אם אנשי הקשר שלכם מגובים, המעבר בין אייפון לאנדרואיד יהיה הרבה יותר פשוט מאשר נדמה לכם.

בשלב הראשון עליכם להיכנס דרך המחשב שלכם אל פורטל iCloud, שם תצטרכו לחפש את הלשונית Contacts(אנשי קשר). כעת תצטרכו לסמן את כל אנשי הקשר אותם אתם מעוניינים להעביר אל המכשיר החדש שלכם, זוהי גם הזדמנות מצוינת עבורכם לסנן את אנשי הקשר שאינכם צריכים יותר. לאחר שסיימתם לבחור את אנשי הקשר הרצויים, כל מה שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על גלגל השיניים הנמצא בתחתית המסך ושם לבחור באפשרות של “Export vCard”.

זהו כמעט סיימתם! כעת תתחיל ההורדה של קובץ אשר מכיל בתוכו את כל אנשי הקשר אותם בחרתם לשמור מהמכשיר הישן שלכם. עכשיו כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס במכשיר החדש שלכם אל  Google Contactsכמובן לאחר שווידיאתם שאתם נמצאים בחשבון ה-Gmailשלכם. כעת לחצו על Moreו-Import. עכשיו אתם צריכים למצוא את הקובץ ה-vCardשהורדתם וכמובן לחצו עליו על מנת לייבא את כל אנשי הקשר את נמצאים בתוכו.

איך להעביר את ההודעות של הוואטסאפ מאייפון לאנדרואיד?

אם בעבר אנשי הקשר היו בראש סדר העדיפויות שלנו, כיום ללא ספק חשבון הוואטסאפ הוא החשוב ביותר. בתוך הוואטסאפ נמצאות כל השיחות החשובות ביותר שלנו, ושם נוכל לראות את ההיסטוריה שלנו הכולל שיחות, תמונות וקטעי וידיאו. לכן חשוב מאוד לשמור על חשבון הוואטסאפ בשלמותו כאשר אתם עוברים בין אייפון לאנדרואיד. אך לצערנו החיים כאן לא הולכים להיות פשוטים כמו בהעברת אנשי הקשר, אפל אנדרואיד אינן משדרות על אותו הגל בכל הקשור לחשבון הוואטסאפ. לכן חשוב מאוד שתבינו כיצד תוכלו כן לשריין את ההודעות ואת כל הגיבויים הנמצאים בחשבון הוואטסאפ שלכם, זה אפשרי אך קשר יותר מאשר נדמה לכם בתחילת הדרך ככל הנראה.

על מנת לגבות את השיחות ואת כל הדברים הנלווים אליהם, תצטרכו בשלב הראשון עליכם לגבות את מכשיר האייפון שלכם באופן ידני ל-iTunes, הפעולה מתבצעת על ידי החיבור האייפון אל המחשב, ושם עליכם לבחור באופציה של Back Up Now. עכשיו על מנת להתקדם עליכם להשתמש בתוכנה לחילוץ קבצים מתוך הגיבוי המקומי, אנו יכולים להמליץ לכם על התוכנה iBackupשהיא תוכנה חינמית ויעילה מאוד. לאחר שהורדת את התוכנה תיגשו באמצעותה אל תיקיית הגיבוי שלכם, ותפתחו אותה בתוך התוכנה שזה עתה הורדתם.

כעתחפשו תיקייה בשם “net.whatsapp.WhatsApp.shared”, שם עליכם לבחור את הקובץ ChatStorage.sqliteולאחר שלחצתם עליו סמנו את האפשרות של Extractאו כל לחצן אחר שמאפשר לכם לחלץ את הקובץ מתוך הגיבוי לתיקייה במחשב.

בשלב הזה סיימת את ההתעסקות עם האייפון הישן שלכם, כעת תוכלו לעבור אל מכשיר האנדרואיד. תחילה אליכם להוריד אליו אל אפליקציית בשם WazzapMigrator, מדובר על אפליקציה אשר עולה 12 שקל. בשלב הזה לא הצלחנו למצוא אפליקציה חינמית אשר תוכל לעשות עבורכם את העבודה על הצד הטוב ביותר כפי שהאפליקציה הזאת עושה.

כעת תחברו את מכשיר האנדרואיד שלכם אל המחשב, מכשיר האנדרואיד שלכם אמור להיות במצב של העברת קבצים על מנת שתוכלו להשתמש בו. לאחר מכן העתיקו את קובץ ה-ChatStorageאל תיקיית WazzapMigratorשאמורה להיות ממש מולכם (אם התיקייה לא מופיעה, תפעילו מחדש את מכשיר האנדרואיד שלכם). לאחר שהעתקתם את הקובץ תצטרכו להיכנס אל אפליקצייתWazzapMigratorשם האפליקציה אמורה כבר לאתר את הקובץ שזה עתה גיביתם אליו. בשלב הזה האפליקציה לבדה כבר תגבה את כל הפרטים הנמצאים בתיקייה אל הוואטסאפ במכשיר החדש שלכם.

איך להעביר את התמונות מאייפון לאנדרואיד?

עד דבר שאתם חייבים להעביר מהאייפון הישן שלכם אל מכשיר האנדרואיד החדש זה כמובן את כל התמונות שצילמתם במהלך השנים. לעיתים מדובר בכמות גדולה במיוחד של תמונות, ואין שוב סיבה שתצטרכו להיפרד מהן, אם באפשרותכם להעביר אותן אל המכשיר החדש שלכם בקלות יחסית בהשוואה לאופציות שעמדו לרשותכם בעבר. כמובן שגם כאן עליכם לפעול על פי ההוראות, על מנת שתוכלו לצלוח את העברה בקלות ובמהירות.

ראשית תוודאו כי התמונות באייפון שלכם נשמור על גבי המכשיר ולא על גבי הענן, אם הן נשמרות רק על גבי הענן תצטרכו כמובן לשמור אותן על גבי המכשיר על מנת להמשיך בתהליך. עכשיו עליכם לחפש את אפליקציית Google Photosב-App Storeשלכם. באפליקציה עצמה תצטרכו להזין את פרטי הגוגל שלכם, שאליהם בעצם יסנכרנו כל התמונות שזה עתה תבחרו. האפליקציה גם תשאל אתכם מספר שאלות – באיזה איכות לשמור את התמונות שלכם? והאם לבצע לתמונות גיבוי על גבי המכשיר החדש?

התהליך עצמו ייקח יותר זמן ככל שיהיו לכם יותר תמונות, ולכן חשוב מאוד להיות סבלניים על מנת לתת לאפליקציה להעביר את כל התמנות אשר ברשותכם. תנסו שלא להאיץ במכשיר שלכם על מנת שלא תמצאו את עצמכם מעבירים רק חלק מהתמונות או מספיקים את התהליך באמצע, דבר שעשוי להביא לכך שתצטרכו להתחיל את כל התהליך מההתחלה – דבר שייקח לכם עוד יותר זמן ולא מעט עצבים שניתן היה לחסוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.