iOS Vs Android

לא משנה כמה פעמים ניסו מדורי הטכנולוגיה השונים לחסל את הדגמים השונים של האייפונים, אפל הוכיחה שוב ושוב איזה עוצמה יש לה בשוק העולמי. כיום קשה מאוד לחזות תסריט שבו חברת אפל ומותג האייפון שלה יחלפו מן העולם, להפך החברה מצליחה להתחזק בכל פעם עוד ועוד. חברת אפל היא החברה היחידה מבין יצרניות הסלולר אשר מחזיקה בנתח שוק עצום של למעלה מטריליון דולר. בכל פעם שאפל מודיעה על השקה של מכשיר חדש, מאות מיליוני לקוחות נאמנים ברחבי העולם עוצרים את נשימתם. מדובר בתשומת לב גרנדיוזית אשר אף יצרנית סלולר אחרת ברחבי העולם לא זוכה לה.

התחרות של אפל הפכה להיות יותר קשה בשנים האחרונות, כאשר בשוק ישנן יצרניות סלולר אחרות אשר מתבססות את מכשירן על מערכת אנדרואיד מבית גוגל. מערכת האנדרואיד היא המערכת הנפוצה ביותר בעולם נכון לכתיבת שורות אלה מכיוון שהיא נפוצה לא רק במכשירים סלולריים אלא גם במחשבים ניידים וטאבלטים. אם נבחן את כמות מכשירי הסלולר כיום שפועלים על מערכת אנדרואיד נגלה כי נכון להיום כמעט 80% מכלל מכשירי הסלולר בעולם כולו הם בעלי מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד. נתון מדהים אשר מוכיח את השליטה של מערכת ההפעלה הזאת כל יותר משני שליש ממכשירי הסלולר בעולם.

אז אנחנו כאן על מנת לענות על אחת מהשאלות המסקרנות ביותר שעלו בקרב חובבי הסלולר בעולם כולו: איזה מערכת הפעלה עדיפה? מערכת הפעלה iOS מבית אפל או שמה מערכת הפעלה אנדרואיד מבית גוגל? על מנת לענות על השאלה הזאת בצורה הטובה ביותר, החלטנו לסקור מספר רב של אלמנטים כך תוכלו להגיע אל המכשיר הטוב ביותר עבורכם. באופן טבעי לכל אחת ממערכות ההפעלה הללו יש את היתרונות ואת החסרונות שלה, ולכן אתם צריכים לקבל את ההחלטה שתהיה ההחלטה הטובה ביותר עבורכם. אז מוכנים? זה הזמן שלכם לגלות איזה מערכת הפעלה תהיה הטובה ביותר עבור הסלולר הבא שאתם הולכים לרכוש עבורכם או עבור אחד מבני המשפחה.

נתחיל בהקדמה ונגיד כי המרוץ בין מערכות ההפעלה הללו הינו צמוד במיוחד. לאורך השנים גם אפל וגם גוגל ביצעו חיסול ממוקד לכל חברה שניסתה להתחרות בהם בשוק הסלולר. לא מעט חברות אשר סומנו בהתחלה בתור שם דבר, מצאו את עצמם נעלמות בצורה איטית אך עקבית כמעט לחלוטין. בין החברות המוכרות ביותר תוכלו למצוא את חברת בלקברי וגם את חברת סימביאן מבית נוקיה.

קצת קשה להגיד באופן כללי איזה חברה היא הטובה ביותר או זאת שמנצחת בתחרות בין שתי החברות. מערכת האנדרואיד של גוגל היא מערכת פתוחה, גוגל יודעת לעשות כסף גם מבלי להגביל את הלקוח. אך לאורך השנים הוכח כי חברת אפל היא החברה הרווחית ביותר בעולם, ואולי הדרך שלה בהגבלת הלקוחות היא זאת שהופכת אותה להיות אחת מהחברות הגדולות ביותר בעולם נכון להיום.

התחרות בין חברת אפל עם מערכת ההפעלה iOS ובין חברת גוגל עם מערכת ההפעלה אנדרואיד לא פוסח על אף תחום. אחד מהתחומים החשובים ביותר זהו תחום אבטחת המידע אשר חשוב מאוד לחלק נכבד מן האוכלוסייה. מכיוון שמערכת ההפעלה אנדרואיד מבוססת על קוד פתוח, מידת האבטחה של המכשיר הינה נמוכה יותר בהשוואה למערכת של אפל הסגורה. כל יצרנית סלולר יוצרת לעצמה גרסה שונה של אנדרואיד, ולכן קשה מאוד לעקוב על מידת האבטחה של המערכת דבר שלא תמצאו אצל אפל. לכן בתחום הזה ניתן להגיד באופן חד משמעי כי מערכת iOS תהיה הטובה ביותר בכל הקשור לאבטחת מידע.

אז כמו שכבר אמרנו מערכות ההפעלה מסוג אנדרואיד הן בעלות הפריסה הרחבה ביותר בעולם כולו. הסיבה לכך היא ברורה, בעוד שמערכת iOS קיימת אך ורק במכשירי האייפון, מערכות אנדרואיד תוכלו למצוא כמעט בכל סוג אחר של מכשיר סלולרי. בעידן שבו קיימות יצרניות סלולר רבות אשר נלחמות על ליבו של הצרכן עם מחירים נמוכים ומשתלמים, מכשירי האנדרואיד כבשו כמעט כל מקום בעולם בעיקר בסין ובמדינות המזרח.

זה לא סוד כי הנתון החשוב ביותר עבור גוגל ואפל זה כמות הכסף שנכנס לחשבון הבנק שלהן בכל רבעון. בעוד גוגל נמצאת כמעט בכל מקום, ומחזיקה בנתח שוק לא קטן כמעט בכל תחום בעולם – חברת אפל מתבססת רק על אייפונים. אך בשנים האחרונות נתח השוק של חברת אפל קיבל מכה קטנה בכנף, דבר שגרם לירידה מסוימת בכמות המכירות. על מנת להילחם בירידת המכירות של מכשירי הסלולר בעולם כולו אפל נאלצה לעלות מחירים דבר שגרם ללא מעט לקוחות נאמנים להרים גבה.

אך אין לכם מה לדאוג, חברת אפל עדיין מחזיקה בנתח השוק הגדול ביותר בעולם כולו כאשר בכל רבעון היא מצליחה למכור מכשירי סלולר בסכום של מאות מיליוני דולרים. גם חברת גוגל נמצאת לא רחוק מאחור לאחר שכמו שציינו היא החברה עם הפריסה הגדולה ביותר בעולם. לעומת אפל, חברת גוגל עם מערכת האנדרואיד שלה מצליחה למצוא את עצמה בעלייה מאסיבית למרות ששוק הסלולר נמצא בקיפאון. אתם שואלים את עצמכם כיצד זה הגיוני? התשובה לכך היא ברורה. כיום ישנן לא מעט חברות סיניות אשר מוכרות מכשירי סלולר בזול, כל מכשיר סלולר שכזה מגיע עם מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד. כך שלא רחוק היום שבו גוגל תגבר גם על אפל בכל הקשור אל סכום ההכנסה הרבעוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.